John Cornelisse wint 34e Rapidtoernooi
18 november 2018, door: Henk van Lingen
Afgelopen zaterdag hielden wij ons jaarlijkse rapidtoernooi. Het was de 34e editite en we hadden wederom een uitverkocht en volgepakt Denksportcentrum Dijckzigt. De ambiance was weer opperbest. De bekende formule van groepen van 8, fotoprijzen, bitterballen en liveborden staat nog steeds garant voor sfeer en spektakel. Het was alweer de 8e keer dat de topgroepen op liveborden speelden. Dit keer zelfs drie groepen, dus 12 partijen op groot scherm te volgen in de zaal, of elders via internet.
Het aardige is ook dat we sinds we deze formule voeren elk jaar een andere winnaar hebben. Zo ook dit jaar. De hoofdgroep kende wederom de nodige troeven van Paul Keres, maar ook twee huisschakers. Of heet dat op dit niveau transfervrijen? Oud toernooiwinnaar Tim Lammens haalde 4.5 punt en werd derde. John Cornelisse en Lukas Boutens eindigden allebei op 5.5 punt. Ookal was de onderlinge partij eerder gewonnen door John, het toernooireglement schrijft dan voor dat er een barrage volgt. Aldus geschiedde, met ieder 5 minuten op de klok. Ook deze partij uiteraard op het podium op een livebord. Zo kon iedereen via de schermen genieten van deze toegift, waarin John aan het langste eind trok.
Een fragment uit de partij van Lammens-Cornelisse:
Tim staat objectief compleet gewonnen en speelt het fraaie 30.Dd2! om de verdediger van g7 te bevragen. John reageerde gevat met 30...Tbc8! 31. Dxh6 wint hier gewoon maar Tim koos Td7 waarmee het meeste voordeel verdampte. Er volgde schaak op c1 en 30 zetten later ging Tim door de vlag.
Groep 2 was een prooi voor Cesar Becx. tweede werd daar Anton Rosmuller en derde Rode Loper clubkampioen Jan Prins. De Rode Lopers wisten ook in de overige groepen de nodige prijzen te pakken. Marcel Scholten 2e in groep 6 (achter de alweer ongenaakbare Judith van Amerongen van Oud Zuylen), Kees Volkers en Hendrik Aldenberg werden 2e en 3e in groep 7, Toon van der Ouderaa 3e in groep 8 en Geurt van de Wal 2e in groep 10.
Rode Loper en fotograaf Fred Lucas had behalve voor de toernooiwinnaar ook weer een foto beschikbaar gesteld voor de beste groepswinnaar. Dit werd de 7 uit 7 scorende Jelle Bloemendaal in groep 10. Na afloop was het tot zeven uur nog erg gezellig aan de goed gesorteerde bar. De dag werd traditioneel besloten bij de Italiaan.
De livepartijen staan nog tot woensdag online. Alle uitslagen staan op de de
Rapidpagina.

Terug naar het Laatste Nieuws