De Rode Loper naar de SGS Bekerfinale!
13 mei 2023, door: Henk van Lingen
De Rode Loper doet het dit seizoen goed in de SGS beker. Na overwinningen van ons kwartet tegen BSG, Hoogland en Houten, mochten we vanmiddag aantreden uit tegen En Passant in Bunschoten. Voorwaar een zware dobber. Maar leken de vorige tegenstanders dat niet ook al? Dus wie weet. Thom ontbrak en werd vervangen door Henk Dissel. Onze overige drie hebben het hele bekertoenooi al meegedaan. En Passant heeft net als wij liveborden. Uw verslaggever stuurt dus enkele dagen vooraf een app-je naar de plaatselijke techneut: "Liveborden?". Antwoord: "kweenognie". Maar vandaag blijkt van wel, dus onze achterban wordt ingeseind en ik schakel het huiskamerscherm in.
Op bord 1 trof Jan Prins Richard Vedder. We hadden de gebroeders Vedder verwacht, maar Henk ontbrak. Een eerste meevallertje. Op bord 2 derhalve Robin Reichardt. Maar onze Martijn op 2 heeft 100% in de beker, dus die Robin kan de borst nat maken. Op bord 3 krijgt Hendrik tegen Gerben van Pel een Leeuw tegen. Dat heeft Hendrik graag! Bij ons op de club zijn ook enkele Leeuw-aanhangers (die dat tegen Hendrik niet meer durven), en Hendrik speelt zijn voorkeur: 5 g4. Op het laatste bord krijgt Henk tegen Arie van Diermen een Evans gambiet tegen. Ik moet naar het tuincentrum en de weekendboodschappen gaan doen, en vertrek met het idee dat gezien de openingskeuzes op 3 en 4 een stunt niet geheel is uit te sluiten.
Als ik later in de middag terug kom, heeft Jan verloren en heeft Hendrik inderdaad gewonnen. Henk is remise overeengekomen. Martijn speelt nog en heeft een stelling met serieuze mogelijkheden. Betere loper en druk op de koningsstelling. Veel meer tijd bovendien. Er volgt nog een spannend half uur, waarin Martijn de klippen omzeilt en Robin een wanhoopspoging ziet falen. Martijn scoort in de beker 4 uit 4 en De Rode Loper heeft de Spakenburgse vis op het droge.
We staan dus in de SGS bekerfinale! Is dat voor het eerst? Nee, in de clubbladarchieven vinden we twee finales op rij. In 1992 (En Passant) en 1993 (Leerdam) Beide finales gingen verloren. Nu dan tegen titelverdediger Woerden. Alles kan dit seizoen, dus waarom ook niet. Drie maal is immers scheepsrecht. Waar en wanneer de finale zal zijn is nog niet bekend.
De partijen van vandaag kan men momenteel nog hier vinden:
https://live.schaakclubenpassant.nl/

Terug naar het Laatste Nieuws